Başlangıç » Son dakika haber analiz » ABD’lilerin çoğu Suriye’ye müdahaleye karşı

ABD’lilerin çoğu Suriye’ye müdahaleye karşı

Arşivler

Kategoriler

Reklamlar

Yapılan araştırma sonuçlarına göre, ABD vatandaşlarının çoğunluğunun ülkesininSuriye‘ye dönük bir müdahaleye karşı olduğunu ortaya çıkardı.

ABD’de yapılan bir kamuoyu anketi, ABD vatandaşlarının çoğunun Suriye’ye dönük bir ABD müdahalesinin karşısında olduğunu olduğunu gösterdi.
Obama yönetiminin kimyasal silah provokasyonları ve İsrail yanlısı Kongre üyelerinin Suriye’ye doğrudan müdahale çağrıları geldiği sırada yapılan ankette, katılımcıların yüzde 61’i Suriye’ye müdahaleye karşı çıktı.
Reuters/Ipsos, tarafından yapılan ve online olarak gerçekleştirilen ankette, sadece yüzde 10’luk bir kısım dış müdahaleye destek verdiğini açıkladı.
Press TV’nin aktardığı habere göre, Sonuçlar, daha önce ABD merkezli CBS News ve New York Times tarafından gerçekleştirilen ve dış müdahale karşıtlığının yüzde 62 çıktığı anket sonuçlarını da doğruladı.
Öte yandan, İsrail yanlısı Kongre üyeleri ise Suriye’ye doğrudan müdahale çağrılarını yoğunlaştırırken, ABD basınına yansıyan haberlerde de üstü düzey Obama yönetimi yetkililerin, Vaşington’un ‘muhaliflere dönük desteğini “ölümcül silahlarla” artıracağı hatta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad‘ın gidişinin hızlandırılması için asker göndermeyi planladığı yönündeki açıklamaları yer aldı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: