Başlangıç » Son dakika haber analiz » Nasrallah: ‘Suriye’nin dostları, onun ABD ve İsrail’in ellerinde düşmesine izin vermeyecek’

Nasrallah: ‘Suriye’nin dostları, onun ABD ve İsrail’in ellerinde düşmesine izin vermeyecek’

Arşivler

Kategoriler

Reklamlar
Lübnan Hizbullah’ı lideri Hasan Nasrallah, muhaliflerin rejimi alt edecek güçte olmadığını söyledi. Nasrallah ayrıca Suriye’nin dostlarının Suriye’nin düşmesine izin vermeyeceklerini dile getirdi.
Lübnan Hizbullah’ı lideri Hasan Nasrallah Suriye’de yaşanan süreçle ilgili açıklama yaptı. Nasrallah Suriye’nin bölge ve dünyadaki gerçek dostlarının Suriye’nin ABD, ve İsrail’in ellerinde düşmesine izin vermeyeceğini söyledi.
Nasrallah bölgedeki silahlı muhaliflerin orduyu devirebilecek güçte olmadığına da dikkat çekerek şu sözleri sarf etti:
“Rejimi askeri olarak alt edemezsin. Suriye ordusuna ve rejim güçlerine karşı savaşmana rağmen, bölgedeki gerçekliğin kanıtladığı üzere bunu gerçekleştiremezsin. Şimdiye kadar hiçbir İran gücü de Suriye’ye girmedi.”
“Çözüm ancak politik diyalogla mümkün”
Hasan Nasrallah Lübnan sınır kentlerinin durumu için Lübnan’ın bölgedeki insanların güvenliğini sağlayamadığını söyledi. 30 bin Lübnanlı Müslüman ve Hristiyan’ın hedef olduğunu, işkence gördüğünü ve işlerine gitmekten alıkonulduğunu söyleyen Hizbullah lideri, köylerinde kalıp yardım etmek isteyen kim olursa onlara yardım teklif etmekten çekinmeyeceklerini belirtti.
Fakat Nasrallah yalnızca siyasi çözümün çatışmaları dindireceğini ekledi. Suriye’yi kurtarmak isteyen bütün Arap ve Müslümanlara siyasi diyalog çağrısı yaptığını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: